SAULES PANEĻI

Augstas efektivitātes saules paneļi Tavam īpašumam!

SIA "IMRE" Profesionāla un atbildīga saules paneļu uzstādīšana visā Latvijas teritorijā.

 

Piesakies konsultācijai par saules paneļu uzstādīšanu un saņem cenu piedāvājumu!

Faktori, kas padara saules paneļu un to sistēmu izmantošanu aizvien populārāku: 

  • Energoresursu cenu pieaugums
  • Saules enerģijas ieguves tehnoloģiju izmaksu samazinājums
  • Ekoloģija un energoefektivitāte

Piedāvāsim klientam piemērotāko saules paneļu sistēmu un mūsu speciālisti pavadīs Jūs visa projekta gaitā:

  1. Konsultācija;
  2. Objekta apsekošana klātienē;
  3. Piemērotākā tehniskās risinājuma izstrāde, tāmes sastādīšana, projektēšana;
  4. Saules paneļu un citu materiālu piegāde/montāža;
  5. Dokumentu sagatavošana un stacijas nodošana ekspluatācijā;
  6. Nodošana Sadales tīklam.
Realizētie projekti

aktualitāte

Droši var apgalvot, ka interese par saules paneļu uzstādīšanu pieaug. Iespējams, kāds iepriekš nav bijis līdz galam pārliecināts par to efektivitāti vai pietrūkusi informācija par to darbības principiem, ieguldījumiem un ieguvumiem. Tomēr, pieaugot pieprasījumam, ir pieaudzis ne vien piedāvājums, bet arī reālie cilvēku pieredzes stāsti un pieejamā informācija par saules paneļiem, to sistēmām, uzstādīšanu un darbību jau praksē.


Nozares speciālisti šobrīd spējīgi atbildēt teju uz jebkuru jautājumu, kas saistās ar saules paneļiem. Par videi draudzīgu enerģijas ieguves veidu aizdomājas ne vien patērētāju līmenī, bet arī globāli, piedāvājot dažādas atbalsta programmas to uzstādīšanai. Tomēr, atbalsta programmu nosacījumi un likumdošana mainās strauji - lai uzzinātu aktuālāko informāciju, sazinies ar nozares speciālistiem!

Saules paneļu uzstādīšanas priekšrocības

Pievienošanās "zaļās enerģijas" ieguvei ir saprātīgs un ekonomiski pamatots ilgtermiņa ieguldījums:

Neatkarība no energoresursu cenu svārstībām

Jūs iegūsiet elektroenerģiju savam patēriņam. Saules enerģiju iespējams ne tikai iegūt un izlietot, bet arī uzkrāt, piemēram, ziemas periodam.

Atjaunojamie energoresursi ir dabai draudzīgāki

Saules baterijas ir viens no populārākajiem atjaunojamās enerģijas ieguves veidiem, kas neatstāj negatīvu iespaidu uz apkārtējo vidi.

Nelielas uzturēšanas izmaksas

Saules paneļi ir viegli uzstādāmi uz dažāda veida virsmām. Tas ir vienkārš ierīču komplekts, kura uzturēšana neprasa ne daudz darba, ne finanšu līdzekļu.

Labs ilgtermiņa ieguldījums

Augsta paneļu efektivitāte, kas laika gaitā samazinās lēnām. Mūsdienu tehnoloģijas nodrošina šo sistēmu darbību arī pēc 10-20 gadiem.


Biežāk uzdotie jautājumi:

  • Kā darbojas saules paneļi?

    Saules paneļi un to sistēmas ir viegli uzstādāmi uz ēkas jumta vai citā piemērotā vietā, bet ēkas iekšpusē uzstādīts strāvas pārveidotājs jeb invertors saules paneļu saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā.

  • No kā sastāv saules panelis?

    Saules paneļi galvenokārt sastāv no silīcija fotoelementiem, kas pēc būtības ir lielas pusvadītāju diodes. Pasaulē izplatītākās šobrīd ir monokristāliskā vai polikristāliskā silīcija tehnoloģijas.

  • Kad tika izgudroti saules paneļi?

    Pirmie pētījumi sākās 19.gadsimta sākumā, kad tika publicēti pirmie zinātnieku novērojumi par to, ka saules gaismu ir iespējams pārvērst enerģijā elektrolīta šūnā ar metālu elektrodiem, bet pirmo saules paneli 1883.gadā izgudroja zinātnieks Charles Fritz. Tā efektivitāte bija vien 1-2%. 


    Vairāk par saules paneļu vēsturi lasi mūsu bloga ierakstā "Ieskats saules paneļu vēsturē".

  • Kas ir saules baterijas?

    Saules baterija ir mikroģenerators, kas saules enerģiju pārvērš elektroenerģijā. Zinātniski to sauc par pusvadītāju fotoelektrisko ģeneratoru. 


    Saules gaismas vietā var būt arī citas izcelsmes elektromagnētiskais starojums, piemēram, dienas gaisma, kas parasti tiek izmantota mazās portatīvās iekārtās – kalkulatoros, virtuves svaros, rotaļlietās utml. 

  • Kāda ir saules paneļu jauda?

    Viena saules paneļa jauda šobrīd svārstās no 395W – 700W un elektroapgādes sistēmas tiek veidotas ar vairākiem paneļiem, lai iegūtu nepieciešamo jaudu, parasti vismaz 2 kW (1kW (kilovats) = 1000W (vati)).


    Ja privātmājai elektroenerģijas patēriņš gadā ir 10 000 kWh, tad ieteicams likt 10 kW saules paneļu sistēmu, taču vasaras mājiņai pietiks arī ar 1 – 2 kW. Cenas saules bateriju sistēmai šobrīd ir no 8000 – 1200 EUR/kW, taču tas ir atkarīgs arī no stiprinājumiem un novietojuma uz zemes, fasādes vai jumta. 


  • Kur var uzstādīt saules paneļus?

    Saules paneļus var uzstādīt uz ēku jumtiem, fasādēm, vai uz zemes. Ēkā tiek izvietots pārveidotājs – invertors, kas saules baterijas saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā. Iegūtā elektroenerģija tiek izmantota patēriņam – apgaismojumam, sadzīves ierīču darbināšanai, apkurei, bet pārpalikumu var 

    uzkrāt speciālos akumulatoros, lai izmantotu enerģiju apmākušās dienās, naktī vai elektroenerģijas piegādes pārtraukuma brīžos. 


    Otrs risinājums ir pieslēgt sistēmu “Sadales tīklam” un tajā laikā, kad ģimene ir darbā un skolā, liekā enerģija tiek novadīta “Sadales tīklā”, savukārt, kad patēriņš pieaug, elektrību var saņemt atpakaļ. Tad, diemžēl, ir jāmaksā par pieslēgumu, piegādi un PVN, tomēr tas sanāk vairāk kā uz pusi lētāk, kā iepirkt enerģiju no piegādātāja. 


Share by: